Tłocznia Owoców Pawłowski, świeże soki owocowe i owocowo-warzywne
  • Tłocznia Owoców Pawłowski
  • Tłocznia Owoców Pawłowski
  • Tłocznia Owoców Pawłowski

Nasz Sad

Gospodarstwo i Sad


Właścicielami gospodarstwa, w którym rosną owoce i warzywa, dziś wykorzystywane do produkcji soków byli od wielu pokoleń przodkowie obecnego właściciela – Marcina Pawłowskiego czyli rodzina Pawłowskich.

Przekształcenie gospodarstwa w sad, w którym przeważa obecnie jabłoń nastąpiło w roku 1996. Głównym inicjatorem tej zmiany był Marcin Pawłowski, natomiast głównym doradcą w sprawach technicznych i praktycznych do dnia dzisiejszego jest jego teść. Wcześniej tradycja sadownicza była praktykowana w rodzinie Pawłowskich, ale nie w takiej skali i nie na całym gospodarstwie. Gdyż zajmowali się oni również hodowlą bydła oraz produkcją kwiatów, ogórka i pomidora w tunelach foliowych.

Natomiast tradycją w rodzinie żony Marcina Pawłowskiego było i jest sadownictwo. Przodkowie pani Ilony (po mężu) Pawłowskiej byli inicjatorami powstania pierwszych szkółek i spółdzielni sadowniczych na terenie gminy Łososina Dolna.

Po ich ślubie Marcin Pawłowski pomagając swojemu teściowi poznał tajniki prowadzenia sadu i tak bardzo mu się to spodobało, że postanowił sam się tym zająć.

Aktualnie gospodarstwo państwa Pawłowskich liczy 10 ha i większość stanowi sad owocowy.


FIRMA


Firma „Tłocznia Owoców Pawłowski” powstała w kwietniu 2013 roku. Bezpośrednimi pomysłodawcami byli właściciel Marcin Pawłowski oraz jego syn. Marcin Pawłowski zrealizował w ten sposób nie tylko pomysł na własne dochody ale stworzył też produkt, którego smak przypomina mu smak soków z jego dzieciństwa. W dzisiejszej, pędzącej cywilizacji, gdzie wszędzie w produktach spożywczych króluje chemia, polepszacze, konserwanty pomyślał, o tych klientach, którzy coraz częściej szukają naturalnie przetworzonych produktów. Produktów zdrowych, wytwarzanych w tradycyjny sposób, takich właśnie jakie produkuje Tłocznia Owoców Pawłowski.

Firma współpracuje z Fundacją Partnerstwo Dla Środowiska oraz Polskim Klubem Ekologicznym.